top flash

Historia firmy

Założenie pierwszej działalności zajmującej się pozyskiwaniem
i dystrybucją świeżych produktów leśnych...

czytaj więcej

W harmonii z naturą

Potwierdzona wieloma certyfikatami wysoka jakość produktów leśnych …

czytaj więcej

Kim jesteśmy

            Firma DANEX istnieje od 1995 roku. Naszą specjalnością są mrożone leśne i uprawne grzyby oraz owoce jagodowe, ale jednocześnie w czasie sezonu grzybowego jesteśmy dużym i cenionym eksporterem świeżych grzybów leśnych na rynki całej Europy.

            Wieloletnie doświadczenie, wykwalifikowana kadra i ciągłe doskonalenie procesu produkcyjnego sprawiają, że jesteśmy zaliczani do grona największych i najlepszych przedsiębiorstw naszej branży.

            W położonym w miejscowości Rosko zakładzie posiadamy nowoczesne wyposażenie pozwalające nam na produkowanie najwyższej jakości wyrobów jak też możliwość przechowywania wielu tysięcy ton produktow mrożonych. Spełnianie najwyższych wymagań jakościowych naszych odbiorców i produkowanie bezpiecznej żywności jest jednych z naszych najważniejszych celów. Tylko świeże lub zakonserwowane poprzez zamrażanie runo leśne zachowuje swoje naturalne walory smakowe i zdrowotne.

 


            Lokalizacja zakładu w pięknej i ekologicznie czystej Puszczy Noteckiej, a szczególnie bliskość zaplecza surowcowego, pozwalają nam na szybką realizację zamówień. Rozbudowana i dobrze funkcjonująca ogólnopolska sieć punktów skupu umożliwia nam bezpośredni dostęp do świeżego runa leśnego, w sposób niezależny od lokalnych warunków pogodowych.

             Opracowane i wdrożone przez nas systemy zabezpieczenia jakości produktów zaowocowały uzyskaniem certyfikatów ISO 22000 oraz IFS. Ponadto posiadamy certyfikat EKO na większość produktów leśnych a ekologiczna produkcja owoców uprawnych przez naszych dostawców pozwala nam na stosowanie tego certyfikatu również na produkty uprawne.

 

 

              Oprócz świeżych i mrożonych grzybów i owoców oferujemy naszym klientom świadczenie usług powiązanych, takich jak np. zamrażanie produktów powierzonych, przechowywanie mrożonek, transport chłodniczy produktów świeżych i głęboko mrożonych.
 

Zaufaj naturze!